נשפך קפה או מים על המחשב הנייד או הנייח

נשפך קפה או מים על המחשב הנייד או השולחן העבודה שלך? הנה מה לעשות? תאונות קורות, ואחת התקלות הנפוצות שכולנו חוינו היא שפיכת נוזלים על המחשבים הניידים או השולחניים שלנו. בין אם זו תקלה של קפה של בוקר שפיכת מים בשוגג התגובה המיידית או שהיא קרובה פאניקה. עם זאת, חיוני להישאר רגוע ולנקוט פעולות מתאימות כדי למזער נזקים ולשחזר את הפונקציונליות. במאמר זה, אנו נדריך אותך דרך הפעולות הנחוצות לנקוט כאשר אתה מתמודד עם קפה או מים שנשפכו.

פעל במהירות:
הזמן הוא המהות כאשר מתמודדים עם דליפות נוזלים. ככל שתפעל מהר יותר, כך הסיכויים שלך למנוע נזק חמור גדלו. האינסטינקט הראשון צריך להיות לכבות את המחשב הנייד או השולחן העבודה שלך באופן מיידי. אם מדובר במחשב נייד, נתק את המטען מהחשמל והסר את הסוללה (אם אפשר). למחשבים שולחניים, כבה את ספק הכוח ונתק אותו מהשקע בקיר.

הסר נוזל עודף:
לאחר כיבוי שימוש, צריך להוציא עודפי נוזלים. הטה בעדינות את המחשב הנייד או הפוך את שולחן העבודה הפוך כדי לאפשר לנוזל להתנקז החוצה. היזהר לא לנער או להטות אגרסיביות מדי, שבו הוא יכול להפיץ את הנוזל עוד יותר לתוך רכיבים פנימיים רגישים.

נתק את כל ההתקנים החיצוניים:
נתק כל ציוד היקפי או אביזרים המחוברים למחשב או לשולחן העבודה שלך, כמו כונני USB, כוננים קשיחים חיצוניים או מדפסות. שלב זה חשוב כדי למנוע קצר חשמלי פוטנציאלי הנגרם על ידי הנוזל.

נגב ויבשתי היטב:
בעזרת מטלית נקייה ויבשה או מגבות נייר, נגבירות את החלק החיצוני של המחשב הנייד או השולחן העבודה. שימו לב היטב למקלדת, ליציאות ולכל אזור אחר שבו חלחל נוזל פנימה. הימנע משימוש במייבש שיער. במקום זאת, הניחו למכשיר להתייבש באופן טבעי מספר שעות.

אל תדליק בטרם עת:
התנגדות לדחף להפעיל את המחשב הנייד או השולחן העבודה שלך מיד, גם אם הוא נראה יבש מבחוץ. לחות יכולה לחלחל לתוך רכיבים פנימיים, ועלולה לגרום לקצר חשמלי. מומלץ להמתין לפחות 24 עד 48 שעות לפני ניסיון להדליק את השימוש. 6. חפש עזרה מקצועית: אם הדליפה הייתה מומלץ, או אם אינך בטוח לגבי גובה הנזק, לפנות לעזרה מקצועית. צור קשר עם תמיכת מידע של היצרן או קח את המכשיר שלך לטכנאי מוסמך מתמחה בתיקוני מחשב נייד או שולחני. הם מתארים את המצב ביסודיות ולספק פתרונות הולמים.

גיבוי נתונים:
בזמן ההמתנה לסיוע מקצועי, חיוני שהנתונים שלך בטוחים. במד האפשר, חבר את הכונן הקשיח למחשב אחר או השתמש במארז כונן קשיח חיצוני כדי לא לחזור את הקבצים החשובים שלך. אנשי מקצוע לשחזור נתונים יכולים גם לעזור לך בדרוש צורך.

מניעה היא המפתח:
די למנוע תקלות, כדאי לבצע כמה אמצעי מניעה: - הרחקת משקאות ונוזלים מהמחשבים הניידים או סביב העבודה שלך. - השתמש בכיסויי מקלדת עמידים בפני שפיכה או עמידה למים. - השקיעו בספל או בקבוק עמיד בפני שפיכה כדי למזער את הסיכון לשפיכה. - גבה באופן קבוע שלך כדי למנוע אובדן במקרה של תאונות.

סיכום:
שפיכת קפה או מים על המחשב הנייד או השולחן העבודה יכולה להיות חוויה מורטת עצבים. עם זאת, על ידי פעולה מהירה, ניתוק חשמל וביצוע השלבים שהזכרו לעיל, תוכל להגדיל את הסיכוי למזער נזקים ולשחזר את הפונקציונליות. זכרו, מניעה תמיד עדיפה על ריפוי, אז נקוט באמצעי זהירות כדי למנוע תאונות כאלה מלכתחילה.
Coi בניית אתרים
0
דף הבית טלפוןwaze פייסבוק